قومی که بیشتر از همه از ثروت و قدرت برخوردار بوده قوم “ترک‌” بوده …. حال چرا باید اینها ندای مظلومیت خود را از کردها و بلوچها و ترکمنها و عربها بلند تر کنند؟.

نخست …امیدوارم آذربایجانی‌های عزیز از این نوشتار خرده به دل نگیرند که روی سخن با “دروغ گویان” است و آرمان حقیر آزادی همه‌ی مردم ایران است از هر فرهنگ و زبان است حتی “‌اگر مصلحت خود را در جدایی بدانند‌.‌” و این به این معناست که آزادی هر انسان در هر مقیاسی برایم قبل احترام است

به امید آزادی همه‌ی مردم این سرزمین مصیبت زده از کرد و ترک و ترکمن و لر و بلوچ و عرب و ….

پاسخی به دروغ گویان

مدتی است مرتبا کسانی که خود را مدعیان دادخواهی مردم آذربایجان می‌دانند از ظلم تاریخی قوم موهوم فارس سخن می‌گویند… اما چرا ظلم تاریخی؟
تاریخ خود به روشنی گویاست که تا ۹۰ سال پیش ،حکومت‌های و سلسله‌های ترک تبار از پی هم بر ایران حکومت کرده‌اند از خوارزمشاهیان و سلجوقیان و صفویان و افشار و قاجار و …

 

برخی از ایشان کمی منصف‌ترند و از ظلم ۹۰ ساله ی فارس‌ها می‌گویند‌. می‌خواهیم ببینیم این فارس‌ها که ایشان می‌گویند کیستن.

مادر محمدرضاشاه پهلوی از ترکان آذربایجانی بود‌. ملکه تاج الملوک آیرملو که تا پایان سلسله‌ی پهلوی لقب ملکه‌ی مادر را داشت در خاطرات خود می‌گوید :
“رضا از خانواده مهاجر آذربایجانی بود که از باکو به ایران مهاجرت کرده بودند و به زبان ترکی تسلط کامل داشت.”
(خاطرات ملکه پهلوی از مجموعه تاریخ شفاهی ایران ناشر:به آفرین چاپ دوم تهران ۱۳۸۰ ، ص ۲۶)

فیلم ترکی صحبت کردن رضا شاه را می‌توانید در یوتیوب ببینید‌. این فیلم در هنگام دیدار او از ترکیه برداشته شده ببینید‌. رضاشاه ترک بود و همسرش نیز همین طور‌. حال اگر محمد رضای آذربایجانی دلش خواست خود را آریامهر بخوند تقصیر از اقوام دیگر نیست.

از رضاشاه و محمدرضا شاه که بگذریم به فرح دیبا می رسیم شهبانوی ایران . فرح دختر متولد تبریز و از خانواده ی ترک تبار دیبا.

حالا کمی به رده‌های پایین‌تر می‌آییم . نخست وزیران پهلوی‌ها از محمود جم تا مصدق و علی سهیلی و محمد ساعد مراغه ای و ارتشبد فریدون جم و ابراهیم حکیمی ( حکیم الملک ) و … تا وزیر دربار مقتدر رضا شاه “تیمورتاش” و سران ارتش، مانند ارتشبد قره باغی و ارتشبد فریدون جم روسای ستاد بزرگ ارتشتاران و یا مانند سید ابراهیم تقی زاده رئیس مجلش سنا و بسیار بسیار دیگر.

نمی شود عَلم مظلوم نمایی را برداشت و مرتبا دروغ گفت.

بعد از انقلاب چه ؟ از روز اول انقلاب که مهندس بازرگان آذربایجانی نخست وزیر شد و بعد از کمی حدود 8 سال علی خامنه ای و مهندس موسوی آذربایجانی کشور را اداره کردند و البته همراهان ایشان آیت الله مشکینی آذربایجان در پست رئیس مجلس خبرگان و آیت الله اردبیلی و موسوی تبریزی در راس قوه قضاییه و همچنین جلاد معروف خلخالی آذربایجانی.

و هنوز هم البته از برکات سید علی خامنه ای مستفیض هستیم .

از سپاهیانشان هم یحیی رحیم صفوی و صادق محصولی برای نمونه کافی هستند.

مثلا در رده های پایین تر می توانیم به “غلامرضا آقازاده ” رئیس سابق سازمان انرژی اتمی ایران و همین “سعیدلو” آخرین آذربایجانی دارای سمت در پست رئیس سازمان تربیت بدنی.

بسیارند … می توانید دهنکمی را هم اضافه کنید …. دهنمکی آذربایجانی … همانی که در 18 تیر 1378 چماقش را بر سر دانشجویان مخالف ولایت سید علی خامنه ای آذربایجانی زد.

آه راستی پروفسور مولانا هم از تبریز است می دانستید .. از طرفداران سرسخت ولایت … حامی احمدی نژاد و دوست شفیق شریعتمداری در کیهان … عباس سلیمی نمین هم هست مدیر دفتر مطالعات و تدوین تاریخ ایران

بیشمارند ولی اینها چشمانشان را بسته اند و نعره را بلند کرده‌اند . … راستی با این تفاصیل جناب شاهزاده رضا پهلوی که برایش بسیار احترام قائلم هم ترک هستند…

قومی که بیشتر از همه از ثروت و قدرت برخوردار بوده قوم “ترک‌” بوده …. حال چرا باید اینها ندای مظلومیت خود را از کردها و بلوچها و ترکمنها و عربها بلند تر کنند؟…
دلیل این همه دروغ چیست ؟

برگرفته ازاین وبلاگ

Advertisements

2 Comments

Filed under Uncategorized

2 responses to “قومی که بیشتر از همه از ثروت و قدرت برخوردار بوده قوم “ترک‌” بوده …. حال چرا باید اینها ندای مظلومیت خود را از کردها و بلوچها و ترکمنها و عربها بلند تر کنند؟.

 1. ali

  mohem dar farhange azerbaijan va tork bozorg shodan ast ke hich yek mesdage an nistand va nabudand.
  Reza shah ya har kase digari ke tork bude vali tishe be risheye tork zade tork nist.
  Masali hast ke miguyad” anke asl xud ra enkar konad zatan haramzade ast”
  amsale reza shah va nabirehayash va agaye mosavi mesdage bareze in harfand.
  melate ma az in dastha ast ke zian mibinad va tork o fars ham nadarad.
  Dar beine farsha ham ma ziad darim ke haramzade and( arab,baluch,afgan,…and ama faramush karde and va xud ra fars midanand)
  Garna mardume mamuliye fars va kolan iran ba ham moshkeli nadarand.

  Dar zemn rahe hal federalist ast.
  azerbaijan farhang va zabane xud mixahad behesh midahim.
  sepas

 2. Ali e digar

  آقا دمت گرم. من که هرچی این مسایل رو گوش زد می کنم به این “هویت طلب” ها می گویند که این ها ترک (تورک!) نیستند. بعد که موقع سرشماری می شه میان از شمال و جنوب و شرق و غرب عدد و رقم سر هم می کنن می گن 50 میلیون نفر ترک (تورک!!) داریم! خدا شفای عاجل بدهد!!!

  آقا علی قبلی این X ات منو کشته

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s