! متاسفانه ما از تاثیر شعارنویسی بر در و دیوار شهر غافلیم

اگر بدانید  و بدانیم  که  شعار نویسی بر دیوارهای شهر چه تاثیر عظیمی در متحد کردن مردم و ایجاد روحیه برای جنبش دارد یک لحظه از آن غفلت نمی کنیم و اگر بدانید و بدانیم که چگونه رژیم کودتایی را خرد خواهد کرد چه از لحاظ روحی و چه از بابت ریزش نیروهای سرکوبگر ذره ای تردید در انجام این کار در دلمون راه نمی دهیم . این شیوه مبارزه حلقه ی گمشده ی مبارزات جنبش سبز است که اگر به صورت گسترده اجرا بشه بی نهایت اثر گذاره ,همین شیوه در موفقیت  انقلاب اسلامی  بسیار نقش بسزایی داشت و باعث ریزش نیروهای شاه و متحد کردن مردم شد. یک اسپری رنگ سبز و دیوارهای شهر با کمی  تیزهوشی خطر خیلی کمتری هم داره

Advertisements

17 Comments

Filed under Uncategorized

17 responses to “! متاسفانه ما از تاثیر شعارنویسی بر در و دیوار شهر غافلیم

 1. hamid

  مااز شعار نویسی روی اسکناس غافل شدیم, با خودکار یا رواننویس سبز روی اسکناسها بنویسیم درود بر موسوی و درود بر کروبی اگر در سطح وسیع اینکار انجام بشه تاثیر زیادی خواهد داشت

 2. من با این نظر شما کاملا موافقم. هم اکنون جنبش سبز توانسته است از حاکمیت مشروعیت زدایی کند. اکنون ما در مرحله ای هستیم که باید جنبش را تقویت و حاکمیت را تضعیف کنیم.
  راهکار موثر برای این منظور آن است که درتمام شهر جو تغییر شکل بگیرد. راهکارهایی مانند شعار نویسی بر در و دیوار شهر در این زمینه بسیار موثر است.
  کارهای دیگری که می توان انجام داد نوشتن شعار بر روی اسکناسها است. راهکار دیگر، ارسال نامه به خانه شهروندان است.
  اما شعارنویسی از همه موثرتر است.

 3. iran

  در اين چند راهپيمايي اخير اينترنت رو از كار نداختن مي خواستم بگم دليلش اينه كه مي خوان مردم تو خونه پاي كامپيوتر بمونن و بيرون نيان اينو اطلاع موثق دارم كه ميگم من عضو بالاترين نيستم اگه مي تونيد توي بالاترين و جاهاي ديگه انعكاس بديد ممنون

 4. یه مطلب که در مورد آن باید کار بشود اینست که بجای اینکه تجمعات همیشه در میدان انقلاب بو خیابان آزادی باشد هر با در یک نقطه متفاوت برگزار شود.. اینگونه میشود گفت همه تهران درگیر قضیه میشوند و اون عده ای که کمی منفعل هستند، زمانیکه تجمع در نزدیکی محل سکونتشان باشد نیز ترقیب به شرکت در ان میشوند. همینطور مردمی که تا به حال شاهد این تجمعات نبودند هم در جریان بهتر قرار می گیرند اینطوری حتی میشود تخمین زد که بر گزاری تجمعات در کدام نقاط طرفدار بیشتری دارد و بیشتر جواب میدهد همینطور میشود دید که در چه نقاطی رژیم در مهار تظاهرات ناتوان تر عمل میکند.. میشود تجمعات را به شمال ،جنوب ،شرق و غرب تهران کشاند میدانها و خیابانهای مهم مثل : تجریش ، ونک ، صادقیه ، فاطمی ، هفت تیر ، ولیعصر ، امام حسین ، جمهوری ،شهدا، خ پیروزی ، رسالت ، هفت حوض ، تهرانپارس و …. لطفا اگر می توانید روی این موضوع کار کنید و تبلیغ کنید.

 5. یه مطلب که در مورد آن باید کار بشود اینست که بجای اینکه تجمعات همیشه در میدان انقلاب و خیابان آزادی باشد هر با در یک نقطه متفاوت برگزار شود.. اینگونه میشود گفت همه تهران درگیر قضیه میشوند و اون عده ای که کمی منفعل هستند، زمانیکه تجمع در نزدیکی محل سکونتشان باشد نیز ترقیب به شرکت در ان میشوند. همینطور مردمی که تا به حال شاهد این تجمعات نبودند هم در جریان بهتر قرار می گیرند اینطوری حتی میشود تخمین زد که بر گزاری تجمعات در کدام نقاط طرفدار بیشتری دارد و بیشتر جواب میدهد همینطور میشود دید که در چه نقاطی رژیم در مهار تظاهرات ناتوان تر عمل میکند.. میشود تجمعات را به شمال ،جنوب ،شرق و غرب تهران کشاند میدانها و خیابانهای مهم مثل : تجریش ، ونک ، صادقیه ، فاطمی ، هفت تیر ، ولیعصر ، امام حسین ، جمهوری ،شهدا، خ پیروزی ، رسالت ، هفت حوض ، تهرانپارس و …. لطفا اگر می توانید روی این موضوع کار کنید و تبلیغ کنید.

 6. آرش

  بهترین ساعت شروع اعتراضات درتهران ساعت 2 بعدازظهر است .همزمان با ساعت شروع اعتراضات وحتی قبل ازآن حاکمیت مجبور می شود همه بانکهای دولتی وخصوصی راتعطیل کند وبسیاری ازادارت وسازمانها را تعطیل می کند .ویک اعتصاب دراین آخرسال به اقتصاد ورشکسته رژیم تحمیل می شود
  ساعت 5 بعدازظهر مناسب نیست مردم باتاریک شدن هوا بخاطر نگرانی ازسرگوب زودترخیابان هار راترک می کنند.
  لطفا شما که دربالاترین ودنباله حساب دارید این ایده را لینک بگذارید بهترین ساعت 2 بعدازظهر است وبانکها راهدف قراردهیم ..

 7. gomnam

  با درود به تمام مجاهدان و پیکارگران راه آزادی :
  دوست عزیز بارها خواستم در سایت بالاترین عضو شده و من نیز به نوبۀ خود سهمی در همفکری و هدایت جوانان برای سرنگون کردن نظام فاشیستی ولایت داشته باشم . متاسفانه به دلایلی نتوانستم در این سایت عضو شوم . با توجه به این موضوع سعی کردم حداقل در یک سری از سایتهای شما عزیزان انچه را که مد نظر داشتم مطرح کنم . شاید که شما توانستید این نظرات را به گونه ای در این سایت مطرح نمایید:
  در این یکسال و اندی که از ولادت جنبش ملی ایرانیان می گذرد کم و بیش موفقیتها و البته شکستهایی داشته ایم. ولی هنوز قادر به آنچه که مستحقش بوده ایم یعنی به زیر کشیدن پرچم نفاق و تزویر و دورویی و نژاد پرستی مذهبی و اسقرار یک حکومت کاملا مردمی و متکی بر شراکت مردم و قومیتهای کشور عزیزتر از جانمان ایران نشده ایم. البته از اواییل سال 89 تا 25 بهمن 89 جنبش به یک رخوت و سستی گرایید.در این مدت ما به جای اینکه سعی در ایجاد یک شبکۀ موازی و هماهنگ با هم کنیم ماندیم و ماندیم تا آقایان موسوی و کروبی بیانیه دهند.تا از خود حرکتی نشان دهیم . و این وقفه به هیچ وجه به نفع جامعۀ ایران نبود. باری اکنون که با فراخوان 25 بهمن ماه باز خونی تازه در رگهای جوانان این مرز و بوم دمیده شده امید است که با ارائۀ برنامه ای منسجم و فراگیر این فرصت تاریخی را برای همیشه به یک پیروزی برای ملت ایران تبدیل کنیم.
  در اینجا چند مطلب را که به ذهنم رسیده و به کرات در بالاترین دیده ام می گویم:
  درخواست اولم از شما عزیزان که در این سایت عضوید این است که به نحوی صدای مر ا به گوش مدیران این شبکه برسانید.اول اینکه مدتی است بالاترین را آنگونه که قبلاً می شناختم نمی بینم. اینکه انواع و اقسام لینکهای بی ارزش و سطحی در این سایت مشاهده می شود به شدت قلبم را به درد آورد.دوستان مگر ما چند
  سایت با رویکرد بالاترین داریم که اینگونه موضوعات غیر سیاسی و درپیتی در آن مشاهده می شود؟مگر سایتهای فرهنگی و اجتماعی و سکسی دیگری وجود ندارد که انواع و اقسام اینگونه مباحث در این موقعیت و در این شرایط که 32 سال برای آن لحظه شماری می شد مطرح می شود؟؟خواهش من از مدیران این سایت این است که به هیچ عنوان ، بله به هیچ عنوان به چنین افراد بی مسولیت که در این شرایط سایت را با اینگونه مطالب از جایگاه والای خود به زیر کشیده اند اجازۀ فعالیت در بالاترین ندهد.و از این دوستان هم می خواهم که شما را به هر چه که برایتان عزیز است مطالب پربا خود را در جایی غیر از بالاترین ارسال کنید و یک مدت به فکر + و – نباشید.باور کنید اتفاق خاصی نمی افتد و شما بعدها باز هم فرصت خواهید داشت که آنها را به بالاترین ارسال کنید . ولی نه در حال حاضر.
  البته برای من بسیار قابل تحسین است که این سایت به تمامی تفکرات اجازۀ انتشارمطلب در بالاترین را میدهد و بنده نیز به هیچ عنوان قصد ندارم که برای عزیزان تعیین تکلیف کنم . ولی باور کنید که همۀ ما (البته من با همه صحبت نکرده ام که از طرف همه حرف بزنم)بالاترین را سیاسی و محل اجماع تصمیمات بزرگ در راه رهایی میهن عزیزمان میدانیم.و لا غیر.(ببخشید ولی برای من کشورم مهمترست از دلایل ایجاد بالاترین و اینکه همه نوع موضوعی به آن قابل ارسال است)
  مطلب دوم که این مدت مرا به خشم می آورد بحثهای بچه گانه ای است که در مورد هم میهنان آذری مان صورت می گیرد.بنده خود یک گیلگ هستم. و البته می دانید که برخی دوستان عزیزمان چه ها که به ما گیله مردان نسبت نداده اند و اگر بحث غرض و مرض باشد ماها از بچه های تهران دل پرتری داریم تا آذری ها.ولی همانگونه که می بینید گیله مردان این سرزمین هر چند نه با انسجام بجه های شیراز و تهران ولی در حد وسع و توان خود در رشت به میدان آمدند (هر چند کم ولی اثر گذار)فارغ از این بحثها و صحبتها.مگر سرنوشت ما و نسل بعد از ما شوخی است که با اینگونه ندانم کاریها و جهالتها و بهانه های واهی(مثل جوک و …) فرصتها را یکی بعد از دیگری به هدر دهیم. باری چه کسی گفته که حتماً باید تبریز به پا خیزد!!!! ( البته در دوران مشروطه نیز دو لشگر از گیلان و بختیاری نیز در فتح تهران دخیل بودند . ولی مثل اینکه این قسمت از تاریخ فراموش شده و فقط قسمت سپاه آذربایجان پر رنگ شده.!!!)
  آقا ما اینهمه قوم کرد و بلوچ و ترکمن و عرب و لر و بختیاری و لک و تالش و خراسا ن و ….که من متاسفانه بسیاری را نمی شناسم رها کرده ایم چسبیده ایم به تبریز؟؟؟؟ شماها یک نگاهی به تونس و مصر ولیبی و عمان و ….بیاندازید.یعنی همۀ این کشورها ترک زبان داشتند که مبارزه را به پیروزی رساندند؟؟؟خواهشاً نگویید که 70% جمعیت ایران ترک زبانند که به ما غیر ترکها بر می خورد.این آمار هم معلوم نیست از کجا آورده شده. در ضمن بسیاری از این ترک زبانان چون سایر اقوام ایران زمین بسیار مجاهدانه در راهپیمایی ها و تظاهرات ضد رژیم شرکت می کنند که من از اینجا در برابرشا ن سر تعظیم فرو می آورم. ولی فعلاً منظور من ترک زبانان آذر بایجان (بیشتر شرقی) است که خود را تافتۀ جدا بافته می دانند(البته نه همه ولی ….)
  در هر صورت دوستان با این حرفهای بچه گانه نمی توان قومی را با این جنبش همپای کرد.مبارزه با استبداد و دیکتاتوری انگیزهای قوی می طلبد که ناشی ازکم ارزش شمردن و به بازی نگرفتن ملت در قدرت و ثروت ونداشتن حق آزادی این بزرگترین موهبت خداوند به انسان و محروم گذاشتن ملت بزرگ و متفکر ایران از حقوق واقعی خود است. شاید این شرایط در آذربایجان موجود نیست که در برابر خفقان حاکم لب دوخته اند و سکوت برگزیده اند.
  البته آذربایجان از وضعیت اقتصادی مطلوبتری نسبت به اقوام کرد و بلوچ و لر و گیلک و …برخوردارند . بنابراین بسیاری از آنان نمی خواهند منافع کوتاه مدت اقتصادی خود را رها کرده و با جنبش مقاومت ملی ایران همصدا شوند. اینرا بدانند که هر ریال از سرمایه شان اززیر پا گذاشتن حقوق بسیاری از محرومان جامعه و له شدن و خرد شدن استخوان کودکان و خانواده هایی است که در جایی دیگر از این سرزمین کهن سال در حسرت قرصی نان و در زیر فشار ناجوانمردانۀ اقتصادی رژیم سر بر بالین می نهند.و از کوچکترین حقوق اجتماعی محرومند.و از روی ناچاری به کارهای پستی تن در می دهند که در شان نام ایران زمین نیست.
  برخی از دوستان هم دیگر کم مانده که به پای اینها بیافتند. دوستان شما به جای اینکه وقت خود را با این صحبها بگیرید بهتر است روی سایر اقوام ایران زمین کار کنید. باور کنید بهتر نتیجه خواهید گرفت .و البته اینبار دیگر فراموش نکنید که یک دست صدا ندارد. این همۀ ما هستیم که ایران را می سازیم و نباید اشتباهی که سالهای مدیدی است بین فارس و لر و کرد و بلوچ و ترک وعرب و ….اختلاف و دو دستگی ایجاد کرده باز تکرار شود. همۀ ما با هم برابر و برادریم. این نباید دیگر فراموش شود.
  و صحبتی هم دارم با دوستانی که به اصطلاح پانترک هستند و در بالاترین در دعوت از تبری به همراهی و قیام جوابیه می نویسند.این آقایان با چنان اعتماد به نفسی سخن می گویند و برخی از دوستان با چنان سادگی و حماقتی این صحبتها را جدی می گیرند که فکر می کنند این شخص از طرف تمام مردم ترک زبان این سرزمین سخن می گوید.بهتر نیست که اصلاً به چنین موضوعاتی اصلاً اجازۀ انتشار و در صورت انتشار کمترین توجهی به آن شود؟؟؟

  در انتها نیز خواستم به شما دوستان بگویم که به نظر من و البته بسیاری دیگر از هموطنانمان سبک مبارزاتی کنونی کمی و کاستی هایی دارد .که من به عقل ناقص من رسیده وبا شما دوست عزیز در میان می گذارم
  از بالاترین شروع می کنم . همانگونه که می دانید . این سایت به عنوان مهمترین سایت جنبش مبارزه در آمده و تمام تاکتیکها و ساعت و مسیر راهپیمایی و ….به صورت شفاف در اختیار ملت و همچنین برادران مزدورحزب الهی و کودتاچی ما قرار می گیرد. و دوستان ما نیز با اشتیاق بسیار و حتی چند ساعت زودتر از ما ، در آن محل آمادۀ پذیرایی از مردم می شوند.
  ایا واقعاً ما با اینهمه ادعای روشنفکری و به رخ کشیده ضریب هوشی و تحصیلات و تجربه قادر به حل این مشکل نیستیم؟؟که چاره ای برای ایجا دیک تشکل میلیونی بدهیم؟
  من پیشنهاد می کنم که در اولین حرکت ابتدا دوستانی که از ایران عضو هستند در بالاترین و از طریق مدیران سایت شناسایی و به طریق دوستان بالاترینی هر شهرستان به یکدیگر معرفی شوند . البته می دانم که این کار احتمالاً وقت بسیاری می برد و همچنین ریسک شناسایی یکسری از دوستان مان در بالاترین توسط مزدورین جمهوری اسلامی که در اینجا عضو هستند را در پی خواهد داشت .من برای آن چیزی به ذهنم نرسید ولی دوستان اگر چیزی به ذهنشان رسید خوشان راهکار را پیدا کنند.ولی در هر صورت اگر دوستان یکدیگر را بشناسند واقع بینانه تر با مسائل برخورد می کنند واز سر دادن شعارهای تو خالی وعوامفریبانه مبتنی بر احساسات و بدور از هر گونه خلاقیت وتفکر جلوگیری خواهد شد. هم اینکه در صورتی نیاز به ایجاد یک حرکت زیر زمینی و مخفیانه به سادگی قادر به ارتباط با هم می باشند. البته دوستان کار سیاسی و مبارزاتی کاری بزرگ بوده که مردانی بزرگ می خواهد . و ریسکهای خاص خود را دارد .
  به نظر من عضو گیری از طریق شبکه های اجتماعی در بسیاری از موارد یک حس کاذب و اینکه تعداد زیادی از دوستان قادر به همراهی در تظاهرات هستند را ایجاد می کند.در حالی که یکسری از دوستان که فقط در پشت کامپیوتر رزمنده اند و غیر از آن بزمنده مشخص می باشند. در صورتیکه دوستان با یکدیگر ارتباطی غیر از شبکه داشته باشند چنین افرادی( افراد ظاهراً مبارز) دیگر قادر نیستند با ایجاد لینکهای احساسی و فرا واقعی حس شکست را در ملت و حس پیروزی را در مزدوران رژیم ایجاد کنند. برادران ما در مصر نیز تنها به شبکه اکتفا نکردند و در مدت حدوداً 2 سال با انواع و اقسام تشکلها و احزاب داخل و خارجی تماس و عضو گیری نمودند.
  آیا ما نیز چنین کردیم؟؟
  خیلی از ماها در آنسوی مرزها نشسته ایم و به ملت فرمان پیش روی می دهیم! دوست عزیز تو که اینقدر مبارز بودی چرا از این مملکت رفتی .مثلاً میبینم که در روز 1 اسفند تعدادی از دوستان دم به دم می گویند که چرا 10000 نفر الان وارد بالاترین شده اند. دوست عزیز تو خود نیز می توانستی به جای اینگونه افاضات حداقل با دوستان خود حرکتی در جلوی سفارت ایران بنمایی . در انجا که دیگر باتوم و گازاشک اور و محرومیت از تمام خدمات اجتماعی و زندان و هزار کوفت دیگر که نیست. هست؟؟؟پس بهتر است که ابتدا برادران خارج نشین ما به جای اینکه فرمان حمله دهند همگام و همراه باجوانان مبارز داخل کشور آنان نیزبه جای منفعل بودن به سفارت و کنسولگریهای رژیم بتازند(اجتماع و شعار دهی و …). و بدانند که این حرکت انها دلگرمی برای جوانان مبارز در داخل ایران است.

  در حال حاضردر داخل کشور باید با شبنامه و اعلامیه و شعار نویسی به آگاه سازی ملت ازبرنامه های این جنبش در مورد آیندۀ کشور نحوۀ مشارکت مرم در حکومت آینده و…. ودر یک کلام دکترین این جنبش البته با زبانی ساده و قابل فهم بپردازیم. متاسفانه من تاکنون هیچ خط مشی و برنامه ای که نشاندهندۀ افق آیندۀ کشور در یک حکومت مردمسالار و ملی و بدون ولایت مطلقه فقیه که به صورتی قابل فهم و هضم برای عامۀ جامعه ترسیم و نوشته شده باشد برخورد نکردم. بجای آن تا بخواهید ازموضوعات احساسی برای به حرکت در آوردن ملت استفاده شده است. به نظر شما آیا نبود یک خط مشی مشخص و ترسیم نکردن آینده ایران زمین و اینکه واقعاً جنبش خواستار چه نوع ایرانی در آینده است و حقوق اقوام و اقشار مختلف در ان چگونه و بر اساس چه قانونی است ، نگاه جنبش به مردم (زنان – جوانان – اقلیتهای مذهبی- گروهای سیاسی – اقوام و…) است باعث نگردیده که اکثراً قشر جوان به این جنبش پیوند خورند؟.00
  در عین حال وجود یکسری سایتها در خارج کشور و با هدف جذب دانشجویان آزادیخواه- طبقۀ قدرتمند و البته ستمدیده و حروم کارگران – زنان و دختران ایران زمین که به حق بزرگترین و ارزشمند ترین سرمایه های این سرزمین و این جنبش هستند- دانش آموزان ازاد اندیش و سایر گروها لازم می باشد،.و صد البته مدیران این سایتها نیز از مردان و زنان قابل اطمینان سایت بالاترین و یا معتمدین آنان بوده باشند .تا با یک سازماندهی کاملاً منسجم یکبار برای همیشه از شر این نظام و نظامهای دیکتاتور فاشیستی رهایی یابیم.
  .

  یک نظر هم در مورد زمان راهپیمایی داشتم . البته می گویم این یک نظر است خواهشاً قبل از انجام آن تمام جوانب را بسنجید.آیا ایجاد یک راهپیمایی در تهران در ساعتی بین 7 تا 8 صبح امکان پذیر نیست؟ در این زمان بیشترین حجم ترافیک شهری در تهران حاکم است. و بیشتر مردم در حال رفتن به سرکار می باشند. همچنین زمانی است که دانش آموزان و اغلب دانش جویان در حال رفتن به سر کلاس هستند. و برادران کارگر ما نیز همچنین .
  . به عبارتی بیشتری حجم ملت در خیابان هستند و بیشترین میزان ترافیک نیز در شهر حاکم است که عبور و مرور مزدوران رژِیم را با اختلال (غیر از موتوریها) مواجه می کند.این کار در صورتی که چند روز تکرار شود مسلما بر سیستم اداری و مدارس و شاید بر سیستم صنعتی کشور تاثیر گذار باشد. اینگونه مراسم احتمالاً در تمام شهرهای بزرگ که دارای ترافیک شهری می باشند تاثیر گذار است.یعنی امیدوارم که باشد.
  ضمناً هر روز می شود یک چند ساعته راه انداخت. حکومت هم که نمی تواند تمام خیاباهای شهرهای بزرگ را قرنطینه کند.با گذشت زمان و آشنایی مردم با یکدیگر به مرور با نزدیک شدن به روزهای پایانی سال و حضور بیشتر مردم و گرمتر شدن اوضاع جوی مدت حضور در خیابانها را بیشتر ومحکمتر کنیم. فقط کمی همت می خواهد و یک مقدار حس وطن پرستی که این رژیم کثافت تا حد زیادی آن را در ما از بین برده است.ولی هنوز هم هستند آزادیخواهان و رزمندگان مبارز راه ازادی که پیغام خود را با دادن خون خود به جهان خواهند رساند.
  در انتها از اینکه اینهمه حرف زدم شرمنده ام ولی اینها صحبتهای 2 سال من بود که می خواستم به بالاترین بفرستم ولی خوب با توجه به عضو نبودن زحمت انرا به دوش شما می گذارم.

  همه با هم برای ایجاد جمهوری دمکراتیک ایران

  • blondisecret

   از حوصله ی شما و نوشتن این نظر ممنونم ! این نظر شما را به بالاترین انتقال می دهم . و همچنین دیگر مواردی که مطرح کردید. اگر مایل بودید ایمیلتان را بگذارید تا برایتان دعوتنامه بالاترین بفرستم تا خودتان بطور مستقیم این موارد را در بالاترین مطرح کنید

 8. blondisecret

  دوستان نظرات شما خیلی خوب و متین است ممنون از توجه شما/ اگر دعوتنامه بالاترین می خواهید ایمیلتان را بگذارید همینجا تا برایتان بفرستم
  با سپاس

 9. arman

  salam..dooste aziz..ma bayad az tajrobeha estefade konim..elam kardan rooz va makan tazahorat..yani inke be hokoomat migim ma felan rooz miyaym felan ja biya ma ro bezan..bayad hokomat ro ghafel gir kard afradi ke dar balatarin hastan ba azaye morede etemad ba ham dige hamahang konan ke to yek rooz moshakhas ke faghad khudeshun midoonan na inke to internet elam beshe..har kodoom be 10 ta 20 nafar az doostaneshun khabar bedan ke dar noghate hasas shahr va dar zamani ke shahr sholooghe biyan va dar daste haye 500 ta 600 nafari mardom ro be ghiyam davat konan..injoori agar 30000 nafar ham jam beshan..be tadrij be jamiyat afzoode mishe…poshte internet neshastan ke nashud faaliyat siyasi..bayad harkat kard..aval ba harkate khudemun khabar besazim bad to internet pakhsh konim..na inke montazere khabar bemoonim.behtarin rah az tarighe sms be sharti ke dar internet elam nashe..balatarin nazdik be 30000 ozv dare agar 15000 tash ham morede etemad bashan..kheyly behtare..afradi ke be intenet dast resi daran kheyly mahdude ma faghat az tarighe internet hokoomat ro khabar mikonim..jan kalam inke bayad hokoomat ro ghafel gir kard……etela resani faghat bayad beyne mardom bashe.in nazare mane..albate kheyly naghes va mahdood.. shoma doostane aziz vaghte bishtari baraye tahlil va behboode nazarate mardom darid…vaght tange nabayad sale 89 ro be rahati az dast bedim…bedrood…..

 10. میتوان روی کاغذ هم شعار نوشت و در هر فرصتی روی زمین انداخته تا دیگران اطلاع پیدا کنند و خبرهای مهم را هم میشود از این راه همه گیرانه پخش کرد.

 11. ایده ای بسیار زیبا و موثر برای مبارزات مدنی

  ایده ای بسیار زیبا و موثر برای مبارزات مدنی
  سلام. اگر این متن را برای دوستانتان ایمیل می کنید، به یاد داشته باشید که اطلاعات فرستده ی قبلی را از ایمیل پاک کنید و امضا یا نشانی هم از خودتان در ایمیلی که می فرستید به جا نگذارید. برای امنیت دیگران ایمیل های دریافت کنندگان را هم در قسمت بی.سی.سی ایمیل خود وارد کنید.

  در اوایل شکل گیری ج*ن*بش س*ب*ز ایده ای ارائه شد برای مبارزات مدنی که قرار بود همگان بادکنک های سبز را پر از گاز کنند و به هوا بفرستند. این ایده هم خطرناک بود، و هم از لحاظ بصری توانایی فرستادن پیامی رو که مردم به دنبال آن بودند رو نداشت. بادکنک ها به خاطر فاصله ی زیادی که با هم داشتند و به خاطر کم بودن کنتراست آنها با آسمان آبی دیده نمی شدند و در نتیجه تاثیر مطلوب گرفته نشد.

  ایده ای که من می خواهم پیشنهاد کنم، الهام گرفته از همان ایده است، ولی بسیار ساده تر، کم خطرتر، ارزان تر، و از همه مهم تر بسیار بسیار پر اثرتر از آن بادکنک های گازیست. حتی شاید خیلی خیلی بهتر و موثرتر از الله و اکبر گفتن های شبانه باشد.

  ایده ی من ساختن بادکنک های نورانی پرنده است. برای فهمیدن بهتر این ایده ابتدا نگاهی به عکس های زیر بیاندازید:
  این بادکنک های کاغذی یا پلاستیکی بسیار ساده ساخته می شوند و بسیار ارزان هستند، و اگر تحت نظارت یک بزرگسان به هوا فرستاده شوند تقریبا می توان گفت که هیچ خطری ندارند. با دیدن عکس ها واقعا نیازی به توضیح بیشتر این ایده نیست. به نظر من همه ی مردم باید در شب های خاص که از پیش تعیین می شوند، و یا هر شب، و به ویژه در شب چهارشنبه سوری، راس ساعت ده شب، این بادکنک ها رو به هوا بفرستند!

  این کار نه تنها زیباست، بلکه به خاطر زیبایی که دارد قدرت نمادین بسیار بالایی دارد، و به طبع تاثیر فوق العاده زیادی هم در بیننده ها خواهد گذاشت. از دید من دیدن چندین هزار نقاط نورانی که هم زمان تمام آسمان شهر را در بر میگیرد آنچنان حس اتحاد، هم دلی، و فراوان بودنی در دل مردم ایجاد خواهد کرد که مو را بر تن انسان راست می کند. و شب را برای دیکتاتورها به جهنم تبدیل می کند. مطمئنا فیلم ها و عکس هایی که از این شب ها به بیرون از مرزهای ایران خواهد آمد هم تاثیر نمادین شگرفی خواهد گذاشت. به علاوه ی این که این کار بار معنایی مذهبی ای را که به ناچار با الله اکبر گفتن های مردم به مخاطب های بین المللی آنها منتقل می شد، دیگر دربر نخواهد داشت. باید دقت کرد و پذیرفت که به دلیل نا آگاهی مردم دنیا از دلایل مردم ایران برای برگزیدن شعارهایی که بار معنایی مذهبی در آنها هست، برای جنبش سبز، این گونه شعارها به هیچ وجه تاثیر مثبتی در افکار عمومی دنیا ندارند، و همچنین در داخل ایران هم بسیاری هستند که ترجیح می دهند که شعارها تنها انعکاس دهنده ی اندیشه های مذهبی مردم نباشند، و یا این که به اشتباه تنها به این گونه تعبیر نشوند.

  خوبی ها:
  • ساده، ارزان
  • تهیه ی آسان و در دسترس همگان
  • از نظر بصری بسیار زیبا و به طبع آن دارای تاثیر روانی فوق العاده عمیق، هم برای مردم، و هم برای عوامل حکومت
  • زیبایی کار و گستردگی آن سبب دلگرمی و ایجاد همبستگی بسیار بالا در بین مردم می شود
  • در مقایسه با طرح پیشین بادکنک های سبز، و یا حتی الله و اکبرهای شبانه بسیار موثرتر است زیرا در تاریکی شب از فاصله های بسیار دور هم قابل دیدن است
  • دارای بار معنایی مذهبی نیست
  • مخاطبان خارجی جنبش سبز را هم تحت تاثیر قرار می دهد
  • گستردگی کار می تواند براورد خوبی از درصد مخالفان حکومت ارائه دهد. حتی در ثورت شمارش تعداد نقاز نورانی در عکس هایی که از این شب ها گرفته می شود می توان دست کم تعداد تقریبی خانواده های مخالف در هر محله را تخمین زد. (هر خانواده یک نور در تاریکی شب)
  • به هیچ وجه نمی توان گفت که چه کسی دقیقا بادکنک ها را به هوا فرستاده است و یا بادکنک ها از پشت بام یا حیاط چه کسی به پرواز درآمده اند. در نتیجه امنیت بالایی دارد. در مقایسه با الله و اکبرهای شبانه که منبع و صاحب صدا مشخص است

  بدی ها:
  • ممکن است خطر ایجاد آتش سوزی با خود به همراه داشته باشد. به خصوص اگر از روی زمین (نه روی پشت بام یا مکانی بلند) به هوا فرستاده شود. مثلا ممکن است بادکنک به شاخه های درختی گیر کند و آن را به آتش بکشد. پس باید خیلی احتیاط کرد و حتما این کار زیر نظر یک بزرگسال انجام شود. البته با توجه به این که شعله ی این بالن ها تا هنگامی که روشن است آنها را از سطح زمین دورتر و دورتر می کند، و هر گاه شعله خاموش شد بادکنک به آرامی پایین می آید، در نتیجه خطر آتش سوزی آنقدرها هم بالا نیست. اگر هم بالا باشد، به اندازه ی خطر کشته شدن با تیر نیروهای امنیتی و یا دستگیر و شکنجه شدن توسط آنها نیست. فرستادن چنین بادکنک هایی در بسیاری از کشورهای آسیای شرقی به صورت سنتی، و به طور پراکنده در اروپا و دیگر کشورها، در جشن ها و مراسم گوناگون انجام می شود. پس می توان به ایمنی بالای این کار اعتماد کرد.
  • فرستادن بادکنک ها در شب هایی که باد می وزد خطرناک و تقریبا غیر ممکن است
  • افرادی ممکن است با سودجویی از این ایده، و برای تخریب آن و دلایلی که شما بهتر از من میدانید جایی را به آتش بکشند. باید هم زمان باید مراقب کوچه ها و اطراف منزل خود و دارایی هایتان باشید و در صورت دیدن خرابکاران به صلاح دید خودتان با آنها برخورد کنید.

  چگونگی ساخت:
  با چندین روش گوناگون می توان چنین بادکنک هایی را ساخت. بسته به خلاقیت خودتان یا وسایلی که در دسترس دارید می توانید مناسب تری روش را برگزینید. مثلاً:

  مواد مورد نیاز:
  • سیم نازک بدون روکش پلاستیکی
  • پنبه
  • نفت سفید یا الکل (به هیچ وجه از بنزین استفاده نکنید!!! بسیار خطرآفرین است)
  • کیسه پلاستیکی نسبتا بزرگ و سبک
  • چسب نواری
  • نی نوشابه

  روش ساخت:
  1. چند نی نوشابه را در هم فرو کرده به طوری که لوله ی بلندی از آنها درست شود.
  2. لوله را به شکل حلقه در آورده به طوری که اندازه ی آن هم اندازه ی دهانه ی کیسه ی پلاستیکی که برای این کار داریم بشود.
  3. حلقه ی ایجاد شده را در دهانه ی کیسه با کمک چسب نواری نصب می کنیم
  4. نکته> باید سعی کنیم که تا جای ممکن از سنگین کردن بادکنک جلوگیری کنیم. چند قطعه چسب کافیست. اگر چیزی بهتر از نی نوشابه در دسترس دارید که بتواند دهانه ی کیسه را باز نگه دارد و از نی نوشابه سبک تر باشد از آن استفاده کنید.
  5. دو قطعه سیم را به صورت به علاوه یا ضربدر (عمود بر هم) به هم متصل می کنیم.
  6. مقداری پنبه را گلوله کرده (نیازی به فشرده کردن زیاده از خد پنبه نیست) و در مرکز این شکل با کمک یک قطعه سیم کوچک نصب می کنیم.
  7. شکل ساخته شده را به حلقه ای که با نی ساخته ایم وصل می کنیم. به طوری که مرکز آن در مرکز دایره قرار بگیرد.
  8. فاصله ی پنبه با لبه های بادکنک باید به حدی باشد که شعله ور شدن پنبه باعث سوختن لبه ها یا تغیر شکل و جمع شدن آنها در اثر حرارت نشود. درضمن محل قرار گرفتن پنبه باید تقریباً هم سطح دهانه ی بادکنک باشد (کمی پایین تر از دهانه).
  9. راس ساعت ده شب به پشت بام یا مکان امن دیگری رفته و پنبه را به مقداری الکل یا نفت آغشته می کنیم و در حالی که بالای کیسه ی پلاستیکی (یا کاغذی) را در دست گرفته اید و بادکنک را آویزان نگه داشته ایم پنبه را آتش می زنیم.
  10. کیسه ی بادکنک کم کم با هوای گرم پر می شود و بزرگ می شود. تا زمانی که مطمئن نشده اید که بادکنک به اندازه ی کافی گرم شده و می تواند وزن خود را تحمل کند آن را رها نکنید. وقتی احساس کردید بادکنک می تواند به پرواز در بیاید آن را به آرامی رها کنید

  چند نکته ی مهم:
  1. تا جایی که می توانید از ابزار سنگین برای ساخت استفاده نکنید.
  2. به جای کیسه ی پلاستیکی از پاکت های سبک و بزرگ کاغذی هم می توان استفاده کرد که جلوه ی بصری زیباتری هم به این کار می دهند.
  3. همیشه سعی کنید چند نفره و به کمک هم بادکنک را به هوا بفرستید تا اگر خدای نکرده مشکلی پیش آمد کسی برای کمک سریع باشد.
  4. همیشه به همراه چند بزرگسال این کار را انجام دهید.
  5. همیشه چند سطل آب یا وسایل خاموش کردن آتش به همراه داشته باشید.
  6. اگر باد شدید می وزد هرگز این کار را انجام ندهید. نه تنها پرواز بادکنک غیر ممکن است بلکه حتی اگر پرواز کند، به خاطر اوج نگرفتن آن احتمال گیر آن کردن به درخت یا افتادن آن روی اجسام قابل سوختن و یا مردم وجود دارد.
  7. اگر باد کمی می وزد، همیشه پشت به باد پنبه را آتش بزنید تا در صورت وزش باد، آتش یا خود بادکنک به طرف شما نیاید.
  8. اگر پنبه ناگهان شعله ور شد نترسید و بادکنک را رها نکنید. این اتفاق هنگامی که از الکل استفاده می کنید ممکن است روی دهد.
  9. این ایده را تا جایی که می توانید با دیگران به اشتراک بگزارید و و هم دیگر را از این ایده آگاه کنید. تا جایی که می توانید فواید و ضررهای این ایده را برای هم مطرح کنید و درباره ی آن بدون تعصب بحث و گفتگو کنید.
  10. باید برای هماهنگی هر چه بیشتر و بهتر این پروژه از یک یا چند منبع اطلاعاتی که در دسترس همه است مانند دکتر س*ا*ز*گا*را یا وبسایت ها و وبلاگ های مربوط به ج*ن*ب*ش س*ب*ز هستند درخواست کنیم که در مورد زمان و چگونگی انجام این کار و خبررسانی در این باره تصمیم گیری کنند.
  11. پیشنهاد من انجام این کار هر شب، به ویژه شب چهاشنبه سوری؛ و یا روزهای فرد هفته، تا سیزدهم فروردین می باشد. در صورت لزوم این م*ب*ا*ر*ز*ه ی بی خ*ش*و*ن*ت را می توان تا هفته ها ادامه داد.

  فیلم آموزش ساخت این بادکنک ها:
  http://www.5min.com/Video/How-to-make-a-Paper-Hot-Air-Balloon-4080

  متن آموزش ساخت این بادکنک ها به همراه عکس:
  http://www.wikihow.com/Make-a-Mini-Flyable-Hot-Air-Balloon-with-Candles

  اگر در اینترنت به جستجوی دستور ساخت این بادکنک ها می گردید از می توانید کلید واژه های زیر استفاده کنید
  how to make hot air balloon

 12. ghaaemol-zaavieh

  chera mardom hamishe miran Meydoon Aazadi ?
  oonja ke na edaareye dowlati hast, na hichi, bar farz meydoon aazadi ro 10 saal ham ke bast beshini, fekr mikoni khabari mishe ?
  na jaanam,

  mardom baayad be in jaahaa beran
  1- Sedaa va Seema
  2- Beyt-e Rahbari
  3- Vezaarat Keshvar, Vezaarat Ettelaa’at (sakhtemoon haaye dowlati)
  4- Zendaane Evin

  va az in shoaar haaye Allaho Akbar, Yaa Hossein, Ya Mahdi, dast bardaarin.
  ye shoaare dorost hesaabi bedin,
  MARG BAR JOMHOORIE ESLAAMI
  MARG BAR JOMHOORI-E ESLAMI
  chera shoaar haaye far’ee midin ?

  Elaamie, Shabnaame, aks az shekanje va tajaavoz.
  baba, migan 30 saal pish elaamiye Khomeini, navaare sedaaye khomeini ro az Paris too tehran pakhsh mikardan !
  halaa shomaa ba’d az 30 saal, ba in hame printer, photo-shop, etc
  nemitoonin elaamie pakhsh konin ?

  raahat tarin kaar ine ke, az balaaye saakhtemoon berizin paa, too khiaboon pakhsh beshe, ya too baad-konak bokonin, baad-konak mire balaa, mittereke pakhsh mishe !

  didin, too Libi, mardom Parchame Doraane pish az Ghazzaafi ro dast gereftan ? baraaye inke be Rejim va be donyaa begim ke JOMHOORI-E ESLAAMI ro NEMIKHAAYM, baayad SHIR va KHORSHID ro dar biaarim va az pol va daro divaar avizoon konim. chera ke in namaad-e taarikhie maa hast, va rabti ham be Pahlavi nadaare.

  akhe taa key mikhaaim ba Allaho Akbar, Ya Hossein, va goosh be farmaane BBC kaari koim ?

  Na Ahmadi, Na Mousavi, La’nat be Beyte Rahbari

 13. نادعلی

  مگر سی سال پیش اینترنت بودمردم با همین دیوار نویسی ها چه غوغایی میکردند الان هم این روش جواب میده
  ضمن اینکه چون خود به اصطلاح آقاببون با این روشها آشنا هستند
  بیشتر میترسند

 14. اطلاع رسانی کنید برای 17 اسفند
  فیسبوک 25 بهمن :مسیر شماره یک (شمال، شرق) :شروع مسیر از تجریش به خیابان شریعتی تا میدان مادر و بلوار میرداماد.
  مسیر شماره دو (مرکز، غرب، جنوب): از ابتدای خیابان شهید مطهری (تخت طاووس سابق) به خیابان فاطمی و خیابان کارگر شمالی.

 15. MAHMOOD

  HOKOOMAT BA DIVAR NEVISI VA BALON HAVA KARDAN AVAZ NEMISHEH AHMAGH
  AVAZ KARDAN HOKOOMAT KHOON MIKHAD
  HAZERI KHOONETO BEDI
  YA FAGHAT ZER ZER MIKONI ?

 16. علی

  سلام
  اصلا هم بی خطر نیست. کی گفته شعارنویسی خطر نداره
  من خودم دیدم یه نفر رو توی کوچه خودمون انداختن توی ماشین ناشناس و بردن و الآن 10 روزه هیچکس ازش خبر نداره
  اونم شعار می نوشت
  مواظب باشین رفقا

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s