ای کاش اینقدر که در این سوزسرما کوچه ها رو بالاو پایین می کنید برای یک پرس قیمه یه کم هم دغدغه آزادی داشتید

اگر این خورشت قیمه نبود این امام حسین هم نبود. اگر در این مراسمات عزاداری غذا نبود آیا کسی هم میرفت؟!  وارد کوچه شدم چند نفر عبور می کردند یکی شون میگفت سر ایستگاه هم غذا می دهند هم امشب و هم فردا شب ! تا بخانه رسیدم در این فکر بودم که این مردم چرا اینقدر کوته فکر هستند؟ چرا اینقدر که دغدغه خوردن غذا دارند و تو این چند روز این کوچه های شهر را میگردند ببیند کجا غذایی هست تا دلی از عزا در بیارند  یک ساعت هم دغدغه آزادی کشورشان و خودشان را داشته باشند و به آن فکر کنند یک ساعت هم وقت بگذارند در اعتراضات شرکت کنند و دنبال آینده ای بهتر باشند ! با این مردم به کجا می خواهیم برسیم؟! آزادی ؟ دمکراسی؟ دردناکه _دردناک

Advertisements

8 Comments

Filed under Uncategorized

8 responses to “ای کاش اینقدر که در این سوزسرما کوچه ها رو بالاو پایین می کنید برای یک پرس قیمه یه کم هم دغدغه آزادی داشتید

 1. Irani

  آقا اینروزا بیشتر از اینکه دلمون با تو باشه ظاهرمون با توئه آقا ! پشت شیشه ماشینمون با رنگ قرمز نوشتیم یا حسین قربون لب تشنه ات برم ! دورو برش هم رنگ قرمز پاشیدیم که دل بیشتر کباب بشه که یعنی اره … اینا خونه ! زنگ موبایلمون از ابوالفضل و چشمای قشنگش میگه ! لباس سیاه پوشیدیم … محاسن رو بلند کردیم … یه عده چفیه انداختن دور گردنشون ؛ یه عده شال سبز انداختن ! بدن ها بوی گلاب میده ! تسبیح به دست گرفتیم ! اقا کیف میکنی از این ظاهر قشنگ و بچه مسلمونیمون ؟ …. صب تا شب رادیو تلویزیون و پخش ماشینامون همه هی میگن مظلوم حسین … حسین جان !

  میدونی آقا … این کارا شده کار هر ساله ما ! هر سال سینه میزنیم … اشک میریزیم … نوحه میخونیم … داد میزنیم ! هی قربون صدقه ات میریم … هی زار میزنیم …هی غش میکنیم … هی ضعف میکنیم ! هی تو سرمون میزنیم … هی دیوونه میشیم ! هی از علی اکبر میگیم.. از علی اصغر میگیم… از لب تشنه … از تیر حرمله … از قنداق خونی … از سر بریده ! از خیمه های سوخته ! از شام غریبان ! از اه یتیمان ! … بازم بگم اقا ؟

  آقا معذرت ! اما راستش دل خیلی از ماها با تو نیست ! خیلی از ماها حسینی نیستیم الکی هی میگیم حسین …حسین ! این حسین حسین گفتنمون … این تو سرو سینه زدنمون دوزار نمی ارزه ! اقا جون اگه ادم حسینی باشه مگه ریا میکنه …؟ مگه گرونفروشی میکنه …؟ مگه حق بچه یتیم رو میخوره ؟ مگه وعده سر خرمن میده ؟ مگه دروغ میگه ؟ مگه دنبال ناموس مردم راه میفته ؟ مگه مردم ازاری میکنه ؟ مگه مال بیت المال رو چپو میکنه ؟ مگه حق رو ناحق میکنه ؟ مگه دین رو به دنیا میفروشه ؟ مگه ربا خواری میکنه ؟ دِ نمیکنه دیگه اقا !

  اقا شرمنده خیلی از ماها دلمون رو نتونستیم راست و حسینی کنیم افتادیم به جون ظاهرمون … اقا خیلی از ما نتونستیم مسلمون باشیم شدیم مسلمون نما … فقط ظاهرمون قشنگه ! اینو گفتم که نگی نگفتی ! نگی میخواستیم گولت بزنیم ! کارمون خرابه اقا ! خودمون میدونیمُ بس !

 2. حامد ذبیح

  برادر من! فلسفه ی خودرن این غذا ها نذری بودن آنهاست. خودت رو جای شخصی که نذر کرده قرار بده، ایا دوست نداری مردم غذایی که شما نذر کرده ای را بخورند و برای قبولی نذر شما دعا کنند؟
  بیایید کمی دیدمان را اصلاح کنیم و اینقدر مغرضانه به مسائل نگاه نکنیم. خدا همه ی مارا نجات دهد انشالله.

 3. Irani

  کمپین یادآوری امام نقی به شیعیان

  امام را پرسیدند چه قومی در نزد شما منفور ترند؟ فرمود: والله قومی از پارس که سالها بعد
  خواهند آمد و برای دهان کجی به اعراب محرم را که اول سال قمریست به عزاداری و نوحه خوانی خواهند پرداخت.خوب است که صحابه ما در سالهای آینده جهت مقابل به مثل با این دیوانگان به عزاداری در اول ماه شمسی‌ بنشینند و عید آنها را عزا کنند

 4. Irani

  اينجور كه ملت تو محرم دنبال غذان ، اگه دنبال حقشون بودن وضعمون الان اين نبود!

 5. Irani

  ناسا به دنبال سیاره ای مشابه زمین وما به دنبال امام حسین و خورش قیمه!
  درخبرها آمده بود که دانشمندان ناسا درخارج از منظومه شمسی سیاره ای بسیار شبیه و حتی دوقلو کره زمین پیدا کرده اند یعنی علم و دانش آنقدر پیشرفت کرده که می تواند میلیاردها کیلومتر دورتر از ما را رصد کند. درهمان حال مردم ما هنوز به خاطر یک نفر که به گواه تاریخ دشمن ایران و ایرانی بوده است سینه می زنند و خورش قیمه اش را می خورند. ببین تفاوت از کجاست تا به کجا.آن طرف دنیا کسانی هستند که مغزشان رابه کار می اندازند و ما را از کهکشانهای اطرافمان آگاه می کنند و ما هنوز به دنبال امام حسین و خورش قیمه اش درانتهای مراسم عزاداری هستیم.

 6. Irani

  ناسا: ایران اسلامی سراسر شور و شعور حسینی…!

  ناسا با نمایش عکسی ماهواره ای از ایران در روز های تاسوعا و عاشورا به تشریح وضعیت این کشور در طی این روز ها پرداخته است:

  ایران سراسر شور و شعور(!) حسینی است.
  جمعیت کثیری از مردم در صف های طویلی منتظر دریافت غذا هستند. و رقابت تنگاتنگی بینشان در این زمینه در جریان است. آن طور که از تصاویر بر می آید گویا تحریم ها بر این کشور اثر کرده و غذا جیره بندی شده است! با وجود پخش گسترده ی غذا در سطح این کشور در گوشه های تصاویر افرادی دیده می شوند که هنوز در خانه های کوچک خود نشسته اد و به نان شب محتاج هستند، اما به نظر مشکل خاصی ندارند چون می توانند از ته مانده غذا های پخش شده در سطح کشور استفاده کنند.
  عده ای از فرط بد بختی و بی چارگی گل بر سر زده اند. عده ای با وسایلی عجیب شبیه به زنجیر و … در حال خود زنی هستند. عده ای دیگر سر و صورتی خون آلود دارند که علت آن هنوز مشخص نیست و در دست بررسی است، البته گزارش های تایید نشده ای از دخالت وسیله ای ناشناس به نام غمه در این جریان مخابره شده است…!
  عده ای از کارشناسان مسائل ایران دلیل این اتفاقات را سوگواری ایرانیان برای افرادی در 1400 سال پیش می دانند که البته بعید به نظر می رسد اینگونه باشد. که اگر این چنین بود برای اتفاقاتی که 2 سال پیش بر خودشان گذشته است عزاداری می کردند…!

 7. سکولار

  خفه شید بابا ، یه مشت الاف هستید که فقط دم از ازادی میزنید. اگه ازادی سرتون میشوند حسین ابن علی ،
  رو سر لوحه قرار میدادید و رو در رو حقتون رو میگرفتید ، البته اگه حقی داشته باشید
  نه اینکه مثل آقایون .. و .. و توی منزل خود کون مبارک رو بر تخت زنید و فقط چاک دهان بگشایید و به قول امروز زر زر کنید.

  انقدر کوته فکرید که نذر رو به حساب شکم پر کردن نگاه میکنید. . خیلی ها به عشق و علاقشون به آقا هر سال نذر میدن و اندازه ی کل زندگی شما خرج میگیرن ، حالا خودتون رو برتر از همه میبینید ؟؟
  وای به حال کشور پارس که جوون هایی کدن مثل شما داره .وای …

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s